Kurs spadochronowy dla brygady militarnej Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Drukuj

 

Zajęcie medalowego miejsca w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16” zagwarantowało naszej brygadzie militarnej udział w dniach 20-24 września 2017r.w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie osób biorących w nim udział do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Organizatorem kursu była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych” Szturman”

Programem kursu było:

Teoria - (ogólna wiedza o spadochronach, podstawy fizjologii lotniczej, podstawy psychologii lotniczej, obciążenia skoczka przy otwarciu spadochronu i przy lądowaniu, podstawy meteorologii, podstawy aerodynamiki, przygotowanie skoczka do skoku, oddzielanie się od statku powietrznego i czynności w powietrzu, czynności skoczka po otwarciu spadochronu, manewrowanie spadochronem i przygotowanie do lądowania, lądowanie, planowanie miejsca lądowania, postępowanie w sytuacjach awaryjnych, posługiwanie się spadochronem zapasowym, lądowanie w trudnym terenie - zapoznanie z lotniczymi przeszkodami w rejonielotniska). Wykłady zakończone zostały egzaminem teoretycznym, który pozytywnie zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu.

Praktyka - naziemne zajęcia (układanie spadochronu, trening opuszczanie statku powietrznego, czynności skoczka po otwarciu spadochronu, czynności awaryjne, trening lądowania).

Ze względu na niesprzyjającą pogodę dalsza część praktyczna kursu została przełożona na inny termin a będą to 3 skoki egzaminacyjne.

Wykonanie skoków egzaminacyjnych gwarantuje wydanie zaświadczenia o ukończeniu podstawowego kursu spadochronowego przez Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego.

Uczestnicy kursu mieli także możliwość przeżyć niezapomnianą przygodę i odbyć lot w Tunelu Aerodynamicznym w Katowicach. Najpierw krótkie szkolenie teoretyczne, a następnie prawdziwa zabawa w specjalnie przygotowanym tunelu. Pęd wiatru pozwolił doświadczyć tych samych uczuć co podczas skoku ze spadochronem ale znacznie dłużej.

   Z niecierpliwością czekamy na piękną, słoneczną pogodę aby móc zrealizować dalszą część kursu.

Joanna Kansy

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
972787
Monday the 24th. Custom text here