Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach

Drukuj

m 4W dniu 26.09.2017 odbyła się wycieczka grupy młodzieży z ZSZ w Lublińcu do Katowic, której głównym celem było zwiedzenie Muzeum Śląskiego. Byłą kopalnię węgla zamieniono w unikatową kopalnię kultury, udostępniając bogate i różnorodne kolekcje na głębokości 14 metrów pod powierzchnią terenu.

W głębi ziemi znajduje się Galeria sztuki polskiej 1800-1945, Galerię sztuki polskiej po 1945, Galeria śląskiej sztuki sakralnej oraz Galeria plastyki nieprofesjonalnej.

Najciekawszą i wzbudzającą największe zainteresowanie młodzieży jest stała wystawa - „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Wystawa zabiera nas w podróż w czasie, ukazują zmienne i trudne losy ziemi śląskiej i jej mieszkańców. Jest to doskonała lekcja historii Śląska nie tylko dla młodzieży ale i dla dorosłych.

W Katowicach młodzież mogła również zobaczyć nowo wyremontowany rynek katowicki jak znaną halę widowiskowo –sportową „Spodek”.

Klasa 3 WZB

Damian Kuboś

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
972746
Monday the 24th. Custom text here