Warsztaty wolontariatu 2017

Drukuj

m 9W pierwszych dniach października w naszej szkole odbyło się spotkanie z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu z panią Iwoną Mańką pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I fs i III mps pod opieką opiekunów szkolnego koła wolontariatu Adama Pietrygi i Wiesława Szuty.

Panią Mańkę powitał p. Adam Pietryga i poprosił o poprowadzenie zajęć warsztatowych, koncentrujących się wokół tematyki:

- dobrych cech wolontariusza,

- co daje wolontariuszowi udzielania stałej pomocy potrzebującym,

- wskazanie na potrzebę wypracowania empatii u przyszłych wolontariuszy.

Poszczególni przedstawiciele grup dzielili się wynikami pracy swoich grup, które na bieżąco analizowała pani Iwona Mańka. Na koniec grupy miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę tematyczną z hasłem nawiązującym do wolontariatu. Prowadząca zajęcia apelowała do uczniów, aby podjęli stały wolontariat w świetlicy środowiskowej dla dzieci działającej przy siedzibie lublinieckiego MOPS-u. Kończąc podziękowała za dotychczasowe działania w zakresie wolontariatu.

Opiekun: Wiesław Szuta    

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
972729
Monday the 24th. Custom text here