Z Różańcem w Klubie Seniora.

Drukuj

r 3Dnia 30 października odwiedziliśmy podopiecznych z „Klubu Seniora” w Lublińcu. Przebywające tam osoby starsze, samotne i niepełnosprawne wysłuchały krótkiej katechezy na temat historii Różańca. Razem z nami modliły się, śpiewały, słuchały piosenek religijnych. Zobaczyły ciekawą prezentację multimedialną o Różańcu.

„Mamy październik - miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Ja, wraz z koleżankami ze szkoły, pod okiem nauczycieli, wyszliśmy na modlitwę różańcową do Klubu Seniora. Nie była to jednak zwykła forma modlitwy, ponieważ została urozmaicona śpiewem, a jak większość wie, śpiewając modlimy się podwójnie” (Asia technikum).

„W Klubie Seniora było super! Bardzo mi się tam podobało! Cieszę się, że mogłam pomodlić się z osobami, które są samotne” (Sylwia).

„W czasie odwiedzin w Klubie Seniora w Lublińcu, wspólnie modliłyśmy się, razem z podopiecznymi prowadziliśmy różaniec, śpiewaliśmy piosenki religijne oraz pokazaliśmy prezentację multimedialną na temat Różańca. To spotkanie było dla mnie bardzo ciekawe, spróbowałam czegoś nowego, ponieważ nigdy nie uczestniczyłam w takim występie. Miło było patrzeć na uśmiechniętych podopiecznych Klubu Seniora” (Karolina).

„Spotkanie z seniorami bardzo mi się podobało. Była tam przemiła atmosfera i mili starsi ludzie, otwarci na rozmowy. Cieszę się, że mogłam brać udział we wspólnej modlitwie razem z nimi. Z chęcią chciałabym znowu pójść na takie spotkanie” (Dominika).

Była wspólna herbata, rozmowy, podziękowania. Kolejna nasza wizyta sprawiła, że na twarzach podopiecznych pojawiał się uśmiech. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkanie.Wizyta w Klubie jest potwierdzeniem, że wolontariat w takich miejscach ma sens, otwiera nasze serca na potrzeby tych, których odwiedzamy.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1116597
Sunday the 17th. Custom text here