Występ na VIII Mini Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

Drukuj

k 1„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”. (J. W. Goethe)

Dnia 18.10.2017r., jak co roku, odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszą szkołą Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Okazją do spotkania z mieszkańcami był organizowany co roku VIII Mini Festiwal Piosenki Religijnej.

Wysłuchaliśmy kilkunastu utworów śpiewanych przez seniorów z dziewięciu Domów Pomocy Społecznej z Górnego i Dolnego Śląska. Osoby starsze i niepełnosprawne, często na wózkach inwalidzkich, rywalizowały ze sobą o pierwsze miejsce, wykonując piosenki religijne. W tym roku dominowały pieśni i piosenki o tematyce Maryjnej. W oczekiwaniu na werdykt, zaśpiewaliśmy dla uczestników konkursu: „Me życie składam Ci”, „Pomódl się Miriam”, „Maryjo Matko mojego wezwania”, „Dzięki Ci Maryjo” i „Ty tylko mnie Poprowadź”-z repertuaru Tomasza Kamińskiego. Występ bardzo spodobał się słuchającym, którzy nagrodzili nas głośnymi brawami, był nawet bis.

Nad nagłośnieniem VIII Festiwalu Piosenki Religijnej czuwał Daniel Honiok z klasy IV technikum, który na co dzień zajmuje się profesjonalnym nagłaśnianiem zawodowych muzyków i zespołów. Poszczególne piosenki zaśpiewali: Roksana Sowa, Jesika Lech, Natalia Ordon, Magdalena Droździok, Paulina Kultys, Beata Kucharczyk i Klaudia Drewniak.

Kolejne spotkanie z uczestnikami konkursu to dla nas bardzo wartościowa lekcja, podczas której przekonaliśmy się, że niepełnosprawność i podeszły wiek nie stanowią żadnej przeszkody w dzieleniu się przeżywaną wiarą i wzajemnym ubogacaniu się poprzez muzykę i śpiew.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1116590
Sunday the 17th. Custom text here