Losy żołnierza - edycja 2017

Drukuj

     Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” im. Mjr Marka Gajewskiego obejmuje okres od 1887 do 1922. To bardzo ciekawy fragment historii Polski , bo związany z walką o odzyskanie utraconej niepodległości w latach I wojny światowej oraz z walkami o granice państwa.

     Z tym trudnym i obszernym materiałem zmierzył się Sebastian Ploska, uczeń klasy III mps. Test składał się z 16 pytań o różnym stopniu trudności, zawierających fragmenty tekstów źródłowych, plany operacji wojennych, fotografie, ilustracje, wiersze.   Sebastian uzyskał 43 punkty na 49 możliwych i tym samym zakwalifikował się do II etapu rejonowego, który przeprowadzony zostanie w Katowicach 10 stycznia 2018roku.

   Gratulujemy i życzymy powodzenia.

                                                                Opiekun

                                                                W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097789
Sunday the 20th. Custom text here