Warsztaty „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” 2017

Drukuj

sm 4725.10.2017 w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Wyspa szkrabów” w Lublińcu rozpoczęliśmy II edycję warsztatów „Od smyka do elektryka”. Młodzież ucząca się w zawodzie fryzjer odwiedziła grupę „Rekinków” aby opowiedzieć im o tym zawodzie. Weronika z kl. III wzf i Oliwia z kl. I fs przeczytały przedszkolakom bajkę o pajacyku, który został fryzjerem. Damian i Dominika z kl. III wzf i Justyna z kl. II wzf pokazali dzieciom szczotki, wałki, nożyczki i wszystkie te przybory, które są potrzebne fryzjerowi do pracy. Klaudia i Weronika z kl. III wzf opowiedziały

o tym, co może każdego spotkać u fryzjera i pokazały jak się kręci na włosach loki i nakłada farbę. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość zostać uczesane przez młodych fryzjerów. Było zaplatanie warkoczy, warkoczyków, czesanie końskich ogonów i kucyków… oraz zachwycone buzie małych modelek. I tylko męska część przedszkolaków nie była skora do zmiany fryzury. Maluchy miały również możliwość tworzenia fryzur na papierze dzięki przygotowanym do kolorowania i wyklejania szkicom fryzur. Wszyscy doskonale się bawili, zarówno starsi jak i młodsi orzekli zgodnie, że spotykamy się razem za kilka tygodni. Serdeczne podziękowania składamy Pani Katarzynie Niewiadomskiej, właścicielce Studia Fryzur z Lublińca, która wspomogła nas wszystkimi kosmetykami i akcesoriami, które uczniowie mogli wykorzystać podczas warsztatów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097719
Sunday the 20th. Custom text here