SZLACHETNA PACZKA

Drukuj

sz.p 1Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym pomagamy innym. W tym roku wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Uczniowie Naszej Szkoły z wielkim zaangażowali się w zbiórkę środków czystości oraz higieny osobistej dla osób oraz rodzin z powiatu lublinieckiego. Samorząd Uczniowski z pomocą Samorządów Klasowych w grudniu przeprowadzali akcje promującą zbiórkę i przyjmowali artykuły ofiarowane przez uczniów.

Tak przygotowane wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

 

 

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097783
Sunday the 20th. Custom text here