Wycieczka na Śląskie Targi Książki w Katowicach

Drukuj

tk 4Za nami trzecia edycja Śląskich Targów Książki organizowanych wMiędzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W dniu 10.11.2017 pod opieką Pani Katarzyny Wołowiec i Pani Katarzyny Stemarowicz już po raz drugi uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy I TGE, I fs i II wzs byli uczestnikami tego ogólnopolskiego wydarzenia kulturalnego, skierowanego do miłośników literatury.

W tym roku na targach zaprezentowali się czołowi polscy wydawcy a także wydawnictwa niszowe. Gościem honorowym targów były Węgry. Niewątpliwym atutem targów były spotkania z wybitnymi osobami, dyskusje, debaty i panele literackie. Od wielu już lat media informują, że w Polsce spada ilość czytanych książek, a Polacy coraz rzadziej sięgają po książki. My wbrew tej opinii zakupiliśmy wiele interesujących nowości, a oferta wydawnicza na Targach przyprawiała o zawrót głowy! 144 wystawców, 108 znakomitych autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek. Każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie książkę, która trafiała w jego gust literacki.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097741
Sunday the 20th. Custom text here