WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” CZYLI O ZAWODACH W PRZEDSZKOLU

Drukuj

Zajęcia są prowadzone z dziećmi 4-5 letnimi w przedszkolu „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytanie bajek o zawodach, wykonywanie z przedszkolakami prac plastycznych (kolorowanki, wyklejanki, lepienie z plasteliny) związanych z omawianym zawodem, prezentacja zawodu przez uczniów uczących się w danym zawodzie, zajęcia praktyczne związane z tym zawodem.

Dotyczy wszystkich zawodów, które są oferowane przez Zespół Szkół Zawodowych, a są atrakcyjne dla małych dzieci, np. kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, fryzjer, fotograf, elektryk, sprzedawca, itp.

Dzieci w przedszkolu są zachęcane do czytania książek, rozwijają umiejętności manualne, społeczne(kontakt ze starszymi kolegami), poznają zawody w jakich uczą się uczniowie naszej szkoły. Uczniowie szkoły rozwijają potrzebę czytania książek, umiejętności społeczne, ćwiczenia praktyczne związane z zawodem w którym się kształcą oraz umiejętność promocji swojego zawodu.

Spotkania odbywają się co 2 miesiące. Na każdych zajęciach dzieci mają możliwość wysłuchać bajki dotyczącej omawianego zawodu, zapoznać się z urządzeniami i narzędziami używanymi podczas pracy i wykonać prace plastyczne z nim związane.

W roku szkolnym 2016/2017 promowaliśmy zawody:

  • fryzjer i fotograf – uczniowie naszej szkoły czesali przedszkolakom fryzury, które następnie zostały uwiecznione podczas profesjonalnej sesji fotograficznej.
  • stolarz – uczniowie uczący się w zawodzie stolarz wykonali i przekazali w prezencie przedszkolakom duże karmniki, dzieci miały możliwość pomalować je według własnej inwencji twórcze.
  • piekarz, kucharz, cukiernik – główną atrakcją zajęć było przygotowywanie przez przedszkolaki ciasta i pieczenie muffinek.
  • elektryk – część warsztatów była poświęcona łączeniu przez dzieci
  • sprzedawca – przedszkolaki miały możliwość używać prawdziwej kasy fiskalnej, metkownicy, testera banknotów.

Obecnie w roku szkolnym 2017/2018 realizowana jest II edycja warsztatów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097726
Sunday the 20th. Custom text here