Spotkanie z Ireneuszem Gimińskim, autorem książki „Wautyzmwzięci”

Drukuj

a 1We wtorek, 13. marca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Ireneuszem Gimińskim, który napisał książkę poświęconą zagadnieniu autyzmu. Autor, który mieszka w Glinicy, dzielił się wiedzą na ten trudny temat z perspektywy prywatnego doświadczenia, którym dzieli się w swojej książce. W bibliotece Pan Ireneusz pozostawił egzemplarz swojej książki z dedykacją. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą.


Szczerze o autyzmie
Ireneusz Gimiński napisał krótką książeczkę, można rzec, że to dłuższe opowiadanie - „Wautyzmwzięci”, które poświęcił swojemu doświadczeniu bycia ojcem autystycznego dziecka. I ten tytuł wcale nie oznacza, że rodzice dzieci autystycznych są „wniebowzięci”, bo ich życie przebiega bardzo daleko od Nieba. Irek opisuje swoje doświadczenia i dzieli się tym, o czym wiemy tak niewiele. Żadne ładne i atrakcyjne historyjki nie są w stanie oddać tego, co w prostych słowach ukazał w swej książce, która jest o upadkach i o wzlotach, ale przede wszystkim o ciężkiej pracy, o codziennym trudzie i codziennej trudnej miłości do syna, który jest inny niż pozostałe dzieci.

Nie potrafię sobie wyobrazić, że można lepiej opowiedzieć o tych intymnych kwestiach niż tak jak przedstawia to książeczka „Wautyzmwzięci”. Jest w tym wielka odwaga, bo jest to bardzo prywatna sfera doświadczenia, ale tylko dzięki takiemu sposobowi ukazania tematu czytelnik może spróbować pojąć to trudne zagadnienie . Jest to także książka o nawróceniu, o roli Boga w ludzkim życiu. Czasem wydaje nam się, że jest ciężko, że życie nie ma sensu. „Wautyzmwzięci” pokazuje jak nasze codzienne problemy są drobiazgiem wobec trudu niektórych ludzi, którzy nie mogą znikąd oczekiwać pomocy, a jednak żyją, a jednak sobie radzą, a jednak kochają. O tym jest ta książka, a właściwie książeczka, która daje nadzieję.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097737
Sunday the 20th. Custom text here