Droga Krzyżowa w Zakładzie Karnym

Drukuj

Dnia 23 marca, dwa tygodnie po Adoracji Relikwii Krzyża Świętego, grupa uczniów z klasy IIWZA Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu udała się do lublinieckiej jednostki penitencjarnej, aby wspólnie z osadzonymi modlić się podczas więziennej Drogi Krzyżowej. O godzinie 10.00, rozpoczęło się nabożeństwo, w którym uczestniczyło około 40 osadzonych kobiet.

Słowo na rozpoczęcie wygłosił Ojciec Roman Kempka OMI – kapelan więzienny. Zaraz po tym pieśń „Ogrodzie Oliwny” wykonała uczennica z klasy IITG – Natalia Ordon. Nasi uczniowie czytali komentarze do poszczególnych stacji, które były przeplatane piosenkami o tematyce religijnej, związanej z tajemnicą krzyża i cierpienia Chrystusa. Młodzież zaśpiewała piosenki: „Zbawienie przyszło przez krzyż”, „Co zrobisz gdy zobaczysz Jezusa”, „Hymn o Krzyżu” czy „Pewnej nocy łzy z oczu mych”, którą wykonała Beata Kucharczyk. Rozważaniom towarzyszyło oglądanie prezentacji multimedialnej.

Do wspólnego śpiewania z młodzieżą włączyły się osadzone kobiety razem z wszystkimi uczestnikami spotkania. Na zakończenie modlitwy, dwukrotnie, trzymając się za ręce, śpiewaliśmy piosenkę: „Dotknij Panie moich oczu”, rozważając jej głębokie wewnętrzne przesłanie.

W Drodze Krzyżowej wzięli udział: Dyrektor Zakładu Karnego – pani Iwona Wojewódka oraz wychowawcy z poszczególnych oddziałów. Rozważania do poszczególnych stacji drogi krzyżowej oraz prezentację przygotowali uczniowie z klasy IIWZA razem z wychowawczynią, panią mgr Jolantą Bombą. Śpiew prowadzili uczniowie z klas IIWZF i IITG, wolontariusze, którzy systematycznie biorą udział w comiesięcznych wydarzeniach religijnych w Zakładzie Karnym.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097728
Sunday the 20th. Custom text here