Refleksje po Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych 2018

Drukuj

Tegoroczne rekolekcje szkolne obfitowały w wiele ciekawych treści przygotowujących młodzież naszej szkoły do Świąt Zmartwychwstania. Rekolekcjonistą był ojciec Lucjan ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Dobra pogoda i intrygujące nauki rekolekcyjne przyciągały
sporą liczbę naszych uczniów.

r 12Pierwszego dnia ks. Lucjan zarysował, w ramach pierwszej nauki, znaczenie osoby Ducha Świętego w życiu młodego chrześcijanina i podjął charakterystykę poszczególnych darów Ducha Świętego. Mottem były słowa „Ducha nie gaście w sobie”.

Okrasą tego dnia była także prezentacja drogi krzyżowej przygotowana przez panią informatyk Jolantę Bombę.

r 13Drugiego dnia ojciec Lucjan w nauce rekolekcyjnej podjął ważki temat nawrócenia i pokuty, zachęcając młodzież do skorzystania z spowiedzi, w konfesjonałach penitencjarzami byli ks. Proboszcz z Jawornicy i zaproszony ks. Kapelan z ZK w Lublińcu. Przygotowaniem bezpośrednim do specjalnego nabożeństwa pokuty były świadectwa dwóch pań Małgorzat osadzonych w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Panie dzieliły się doświadczeniami wewnętrznymi, między innymi z pobytu w ramach resocjalizacji penitencjarnej, w tym też budującym dla nich kontaktem z młodzieżą naszej szkoły zaangażowanej w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. Zwieńczeniem była kolejna multimedialna prezentacja, czyli ekspresja dźwięku, słowa i ekranu ponownie przygotowana przez panią Jolantę Bombę.

r 14Trzeciego dnia naszych szkolnych rekolekcji zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w Eucharystii, było w niej miejsce na bogate kazanie rekolekcyjne przygotowane przez ks. Lucjana, koncentrowało się ono wokół osoby patrona młodzieży św. Stanisława Kostki i znaczeniu w naszym życiu Ducha Świętego. Zakończeniem rekolekcji było wyjątkowe indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława Kostki. Każdego dnia uczestnicy otrzymywali od katechetów na pamiątkę tematyczne obrazki związane z rekolekcjami.

                                                                                                          Opracował: W. Szuta    

  

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097731
Sunday the 20th. Custom text here