Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Drukuj

zz (1)W dniach 16-17 marca 2018r., jak każdego roku, Szkolne Koło Wolontariatu pomagało w zorganizowaniu Wielkanocnej Zbiórki Żywności w sklepie Biedronka, przy ul. Powstańców Śląskich 56 w Lublińcu.

Młodzież naszej szkoły razem z nauczycielami bardzo chętnie włączyła się do tej lokalnej akcji. Zachęcała klientów sklepu do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Produkty zebrane jeszcze przed świętami trafiają do nich za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych, w Lublińcu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zebrana przez dwa dni żywność trafiła do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Cieszy fakt, że z roku na rok coraz więcej uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych, uczestniczy w tej lokalnej akcji charytatywnej, stając się coraz bardziej wrażliwymi na biedę i ubóstwo w swoim środowisku.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097785
Sunday the 20th. Custom text here