Spotkanie z dr. Konradem Ludwickim w ramach „Pasji czytania” w lublinieckim więzieniu dla kobiet

Drukuj

Już drugi rok młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu organizuje spotkania wokół literatury w więzieniu dla kobiet w ramach akcji „Pasja czytania”. Dzięki pomocy Pani naczelnik, major Iwony Wojewódki i Pani Ewy Gimińskiej, tworzymy wyjatkowy klimat tych spotkań, a efekt ich jest obustronny – młodzież ma poczucie, że tworzy coś pożytecznego, pomaga ludziom w trudnej sytuacji, a osadzone kobiety mogą odkryć wartościową literaturę, która daje refleksję na temat egzystencji.

Taką wartościową literaturą była tym razem książka „Bóg-Zło-Modlitwa”, poświęcona myśli i twórczości Karola Ludwika Konińskiego, z której autorem, Konradem Ludwickim, mogliśmy się spotkać 17. kwietnia. Dr Konrad Ludwicki jest pracownikiem Akademii Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zajmuje się literaturą. Jest autorem książek: „Kino Marka Hłaski”, monografii na temat myśli i twórczości Karola Ludwika Konińskiego oraz pracy naukowej na temat portugalskiego pisarza, Fernando Pessoi. Jest też autorem krótkiej powieści „Lakrimma”, która wkrótce ma zostać wznowiona przez wydawnictwo Śląsk. Tematem spotkania była refleksja na temat współczesnej prozy polskiej. Uczniowie, działający w szkolnym Kole Wolontariatu:roksana Sowa, Dominika Mika i Wojciech Brzęczek z klasy I Tge, przygotowali recytacje fragmentów prozy Karola Ludwika Konińskiego, a Natalia Ordon śpiewała piosenki o tematyce chrześcijańskiej. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097684
Sunday the 20th. Custom text here