Spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Lublińcu w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” pt. W stronę szczęścia

Drukuj

ks 1ks 3Do niestandardowego spotkania słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów, (głównie uczennic z kl. II tg) doszło w„Klubie Seniora” w ostatnim dniu kwietnia. Program został zatytułowany W stronę szczęścia. Tytuł występu to zarazem tytuł księgi pamiątkowej wydanej w Częstochowie w roku 2009. Młodzież wykorzystała fragmenty z tej literatury do analizy problematyki felicytologii, czyli teorii szczęścia. Czym jest szczęście, od czego zależy życie

człowieka, co je warunkuje? M.in. nad tą problematyką debatowali Seniorzy wraz z młodzieżą ze szkolnego wolontariatu (w dniu 30 kwietnia). Wstępem do tego dyskursu była piosenka pt. Ballada o szczęściu w wykonaniu Natalii (z kl. II tg). Sporo Seniorów pamiętało ją z czasów swojej młodości. Piosenka wywołała duży aplauz w sali wypełnionej po brzegi i stała się głównym mottem do analizy tekstu problematyki szczęścia. Fragmenty wyżej wspomnianej księgi przeczytała Joanna (również z kl II tg), po których Seniorzy podjęli żywiołową dyskusję o ludzkim szczęściu. Wielość opinii na temat szczęścia skłoniła do zapoznania się z krótką prezentacją multimedialną pt. Filozofowie o szczęściu. Przygotował ją nauczyciel, jeden z opiekunów szkolnego wolontariatu p. Wiesław Sz.. Drugą,popularną niegdyś piosenkę o szczęściu, wykonała Natalia (piosenka pt. Wszystkim nam brakuje szczęścia), a stosowny tekst z księgi pamiątkowej odczytała Sylwia (także z kl. II tg). Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania słowno-muzycznego, stwierdzili, iż ludzkie szczęście jest zależne od wielu czynników, zewnętrznych i wewnętrznych, od zdrowia i kondycji danej jednostki oraz od pozytywnego zbiegu okoliczności w życiu naszym. Nauczyciel prowadzący podziękował Seniorom za aktywne wysłuchanie montażu słowno-muzycznego, a także młodym wykonawcom-wolontariuszom i kierownictwu Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora” za zaproszenie.

                                                                                                         

Opiekun: Wiesław Szuta

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097780
Sunday the 20th. Custom text here