Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu zainaugurował rok szkolny 2018/2019 w województwie śląskim

Drukuj

rr 18Dzień 3 września 2018roku inaugurujący w województwie śląskim uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na stałe wpisze się w karty historii Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Był to dzień wyjątkowy i niepowtarzalny. Wydarzenie to wpisało się w jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości, o czym nie zapomnieli organizatorzy, którzy poprzez montaż słowno-muzyczny „Nie zginęła” w wykonaniu uczniów, przypomnieli o roli wielkiej narodowej poezji w życiu naszego narodu.


Zebranych na tej wyjątkowej uroczystości powitała Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, Pani Jolanta Kardas. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Kuratorium Oświaty Delegatura w Częstochowie – Dyrektor Alicja Janowska oraz Joanna Grabowska - Zastępca Dyrektora. Nie mogło tego dnia zabraknąć Starosty Lublinieckiego, Pana Joachima Smyły, który od wielu lat angażuje się w działania związane z lubliniecką oświatą i także tym razem wsparł organizatorów w przygotowaniach do tej wyjątkowej w historii szkoły uroczystości. Swoją obecnością zaszczycił szkołę również poseł na Sejm VIII kadencji, Pan Andrzej Gawron. Wszyscy wymienieni wygłosili krótkie przemówienia, w których odnieśli się do wyjątkowego momentu, w jakim znalazła się polska edukacja i do szczególnej roli nowoczesnego kształcenia zawodowego jako warunku dobrego funkcjonowania młodych ludzi na rynku pracy. Podczas uroczystości został przeczytany list, który przesłała minister edukacji narodowej, Pani Anna Zalewska oraz zostało wyświetlone przemówienie, które z ekranu wygłosiła deputowana do Parlamentu Europejskiego, Pani Jadwiga Wiśniewska. Na koniec tej części uroczystości zabrała głos Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, Pani Jolanta Kardas, która podkreśliła jak ważnym momentem w historii szkoły jest wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w kontekście jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości. Oprócz wyżej wymienionych uroczystość tę zaszczycili przedstawiciele gmin z powiatu lublinieckiego, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele ważnych instytucji z powiatu lublinieckiego.
W drugiej części uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „Nie zginęła”, który ukazywał rolę poezji narodowej w życiu narodu polskiego. Uczniowie recytowali utwory Adama Mickiewicza i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, odśpiewane zostały utwory patriotyczne - „Ojczyzna” Marka Grechuty i pieśń „Ojczyzno ma”. Nauczyciele i uczniowie wspólnie wykonali utwór „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar, poświęcony tym, którzy oddali życie za ojczyznę. W części artystycznej wystąpili uczniowie: Natalia Ordon, Dominika Mika, Magdalena Droździok, Magdalena Stemarowicz, Adrian Michalski, Mikołaj Jaskuła i Kuba Lisner oraz nauczyciele: Adam Pietryga i Damian Kuboś. Prezentacje multimedialne przygotowała Pani Jolanta Bomba.
Na zakończenie wystąpił absolwent Zespołu Szkół Zawodowych, Daniel Poloczek, który wykonał krótki recital, składający się z piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Występ ten ukazał, że ważne treści są obecne nie tylko w wybitnych dziełach poetyckich, ale także w utworach należących do kultury popularnej.

Sławomir Domański


FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377111
Thursday the 19th. Custom text here