NARODOWE CZYTANIE 2018 „PRZEDWIOŚNIA” STEFANA ŻEROMSKIEGO NA LUBLINIECKIM RYNKU

Drukuj

c 18Dnia 8 września 2018 roku na Rynku Miejskim w Lublińcu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wraz z nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jak co roku organizatorem lublinieckiego Narodowego Czytania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Lublińca.

Głównym punktem programu było głośne czytanie fragmentów "Przedwiośnia" przez Lublinieckich Literatów: Grzegorza Kopca, Ewę Margas-Olszok, Ireneusza Gimińskiego, Teresę Machnik, Michała Waltera, Marię Dziuk, Lucynę Spaczyńską, Alicję Podgrodzką i Joannę Gerdes.

W czasie słuchania tej pięknej lektury można było wziąć udział w quizie z nagrodami, otrzymać pamiątkowy stempel na przyniesionym egzemplarzu „Przedwiośnia” a najmłodsi czytelnicy mogli skorzystać z kącika kreatywnego – wykonać kotylion czy pomalować twarz. Dodatkową atrakcję przygotowali również uczniowie technikum gastronomicznego Zespołu Szkół Zawodowych w postaci pysznych ciasteczek a nauczyciele bibliotekarze okolicznościową zakładkę do książki. Pragniemy serdecznie podziękować Pani mgr Joannie Brzezinie Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu oraz pracownikom biblioteki Paniom: Oldze Hadrian-Fedoniuk, Janinie Krupinskiej i Katarzynie Lubosz za miłą współpracę. Mamy nadzieję, że podczas przyszłej edycji Narodowego Czytania, będziemy mogli wesprzeć Państwa w tej szczytnej akcji.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377106
Thursday the 19th. Custom text here