Występ na Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej

Drukuj

k 1„Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą”. (Św. Jan Paweł II)

Dnia 17.10.2018r., jak co roku, odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Okazją do spotkania z mieszkańcami był organizowany co roku IX Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej, w który uczestniczyło dziewięć zespołów z Domów Pomocy Społecznej. Na scenie Kombatanta występowałyosoby starsze i niepełnosprawne. W tym roku dominowały pieśni i piosenki o tematyce Maryjnej.

W przerwie konkursu zaśpiewaliśmy piosenki: „Każdy dzień upewnia mnie”, „Duszo ma Pana chwal”, „Po prostu z Jezusem żyć” z repertuaru Tomasza Żółtko oraz „Nasz Bóg” oraz „We wtorek w schronisku”. Występ naszej młodzieży spodobał się słuchającym, którzy nagrodzili ją głośnymi brawami.

W festiwalu wzięli udział: Roksana Sowa, Dominika Mika, Natalia Ordon, Magdalena Droździok, Paulina Kultys, Małgorzata Glenc. Wokalistom akompaniowali: na skrzypcach Magdalena Stemarowicz, na gitarach akustycznych nauczyciele: Damian Kuboś i Adam Pietryga.

Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej to dla nas bardzo cenny czas wspólnej modlitwy, integracji z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, możliwość dzielenia się przeżywaną wiarą. To wzajemne wewnętrzne ubogacanie się poprzez muzykę i śpiew w uwielbianiu Pana Boga.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836250
Thursday the 4th. Custom text here