IV Śląskie Targi Książki w Katowicach

Drukuj

tk 2IV Śląskie Targi Książki, odbyły się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku.

Klasa I TGE pod opieką Pani Aleksandry Liberki-Brzezina i Pani Katarzyny Stemarowicz miała możliwość w dniu 12.10.2018 spotkać się z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki. Targi Książki w Katowicach oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do zakupu nowości w atrakcyjnych cenach oraz są impulsem rozwijającym pasję czytania.

Uczniowie mieli okazje zapoznać się z ofertą ponad 180 wydawnictw. Targom towarzyszył różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno - literackie oraz liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie zobaczyli również Pomnik Powstańców Śląskich, popularnie nazywany „Skrzydłami”, który znajduje się w pobliżu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Skrzydła pomnika są trzy, upamiętniają one trzy wystąpienia zbrojne ludności śląskiej przeciwko władzom niemieckim, mające na celu wywalczenie przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Dzięki temu, wyjazd promował wśród uczniów zarówno czytelnictwo jak i przypomniał, że w tym roku obchodzimy100-lecie odzyskania niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836248
Thursday the 4th. Custom text here