Różaniec w Klubie Seniora

Drukuj

kWolontariusze razem z podopiecznymi Klubu modlili się w intencji misji i misjonarzy

            Dnia 25.10.2018r., młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu kolejny raz odwiedziła podopiecznych „Klubu Seniora” – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu.

            Okazją do tego październikowego spotkania był obchodzony w Kościele Tydzień Misyjny. Przedstawiliśmy seniorom montaż słowno-muzyczny pt. „Różaniec”. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki religijne: „Była Cicha i piękna jak wiosna”, „Maryjo chcę zamieszkać z Tobą”, „Pomódl się Miriam”, „Dzisiaj pozdrawiamy Maryjo Ciebie”.

Odmawialiśmy różaniec w intencji misji i misjonarzy na całym świecie – tajemnice światła. Była krótka katecheza na temat „Żywego Różańca”. Przed każdą dziesiątką różańca oglądaliśmy fragmenty filmu pt. „Jezus z Nazaretu”, prezentację multimedialną, którą przygotowała Pani Jolanta Bomba. W spotkaniu wzięły udział: Joanna Tudzio, Natalia Ordon, Karolina Skop i Sylwia Zakrzewska. Opiekę nad uczniami sprawował Adam Pietryga.

            Na zakończenie tego modlitewnego spotkania, uczestnicy tego wydarzenia otrzymali od nas czasopismo religijne - „Głos Ojca Pio”. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania. Wizyty w klubie Klubie sprzyjają integracji naszej młodzieży z osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi, są lekcją poznawania ważnych wartości w codziennym życiu.

„Nie sądziłam, że to co robię może być pożyteczne. Jednak widząc, z jakim przejęciem i powagą wszyscy odmawiali dziesiątki różańca, byłam zdumiona. Widząc radość na twarzach seniorów, słysząc ich gorące podziękowania i serdeczne zaproszenie do kolejnych odwiedzin, doszłam do wniosku, że Słowo ma wielką moc. Potrafi jednoczyć ludzi, dawać poczucie bezpieczeństwa i tego, że nie są sami. Wspólna modlitwa i śpiew może im dać wiele radości, a nam ogromną satysfakcję z tego. Zwykła dotrzymywanie im towarzystwa, rozmowa czy też spędzanie z nimi choćby odrobiny czasu, dla nas może być drobiazgiem, ale dla seniorów może to być niesamowicie ważne, a może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. (Natalia – uczennica technikum)

Opracowanie: Adam Pietryga

           

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836179
Thursday the 4th. Custom text here