DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Drukuj

dn 126.10.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego, zorganizowany przez p. Martę Opalską, nauczycielkę ZSZ w Lublińcu. Uczniowie mogli posłuchać niemieckiej muzyki, skosztować przygotowanych przez klasę gastronomiczną niemieckich potraw oraz wziąć udział w konkursach tematycznych. Niewątpliwie atrakcją dnia było spotkanie z p. Heinzem Thomannem, wieloletnim przyjacielem szkoły, opiekunem międzynarodowej wymiany młodzieży ze szkołą partnerską w Rheinfelden. Uczniowie mieli okazję poznać historię wymiany,

porozmawiać z native speakerem, dowiedzieć się, jakie zawody pożądane są na niemieckim rynku pracy. Heinz Thomann mówił dużo o znaczeniu Unii Europejskiej i pokoju w Europie i o trudnej polsko-niemieckiej historii. Wspominając spotkania z uczniami i nauczycielami zachęcił młodzież do uczestnictwa w projektach wymiany oraz do nauki języka niemieckiego.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836192
Thursday the 4th. Custom text here