Warsztaty origami „ Bądź kreatywny! ”

Drukuj

o 2024 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W naszej szkole z tej okazji, biblioteka zorganizowała dla uczniów warsztaty składania papieru pod hasłem „Bądź kreatywny!”.

W czwartek 25 października 2018, podczas długiej przerwy można było wspólnie wykonać tradycyjnego żurawia pod okiem Pani Aleksandry Binek i naszego pasjonata origami, ucznia klasy II wza Kuby Lisnera.

Uczniowie mogli się dowiedzieć, że sztuka początkowo pochodząca z Chin a następnie rozwinięta w Japonii, współcześnie jest jednym z elementów wychowania dzieci w tym kraju.

Origami będąc tradycyjną sztuką japońską znalazło wielu miłośników na całym świecie. Można ją traktować jako rozrywkę, hobby, sposób spędzania wolnego czasu jak i pomysł na naukę w ciekawy sposób, zwłaszcza matematyki.

Origami, sztuka składania papieru ma wiele zalet, między innymi rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ćwiczy koncentrację, cierpliwość i precyzję. Na wiele osób działa uspokajająco i relaksująco. Jednak najfajniejsze w origami jest to, że ze zwykłej kartki papieru, jedynie przy użyciu rąk, możesz wyczarować niewiarygodne kształty i mieć z tego dużo zabawy.

Wszystkim, którzy brali udział w warsztatach dziękujemy za odwagę w byciu kreatywnym.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836236
Thursday the 4th. Custom text here