Niemen, Kaczmarski , Chopin, Kilar, Makuszyński… dla niepodległej

Drukuj

Historia Polski XX wieku zajmuje ważne miejsce w polskiej kulturze popularnej, coraz częściej przejawiającej się pod różnymi postaciami. Wplatane wątki historyczne pojawiają się w serialach, filmach, grach fabularnych, jak również w muzyce. Niekiedy jedno konkretne wydarzenie jest ukazywane obszernie (w produkcji filmowej), czasem jest to ciąg następujących po sobie konsekwencji (w przypadku seriali). W muzyce popularnej zainteresowanie tematyką historyczną i patriotyczną cieszy się dużym uznaniem, szczególnie okres II Wojny Światowej, dwudziestolecie międzywojenne a także okres PRL-u.

     Artyści pochodzący z różnych zespołów, zajmujący się tworzeniem różnego rodzaju muzyki twierdzą, że ich twórczość ma zachęcać polską młodzież do poznawania polskiej historii, pogłębiania wiedzy a przede wszystkim – do czytania książek. Równorzędnym celem jest także upamiętnienie i oddanie hołdu historii naszego państwa. Uwagę szczególnie przyciąga hip hop, odnoszący się do codzienności i rzeczywistości. Poruszana idea wolności opierająca się na historii naszego kraju jest traktowana jako fundament rzeczywistości, w której żyjemy, nawiązująca następnie do aktualnej problematyki politycznej i patriotycznej.

       Tak wiec proponujemy wysłuchać wybranych przez nas utworów, które w istotny sposób wplotły się w ostatnie 100 lat naszej ojczyzny. Uwaga! Będziemy je grać na długich przerwach w tygodniu NIEPODLEGLEJ.

   A zatem:

  • W poniedziałek 5 listopada muzyka rozrywkowa
  • We wtorek 6 listopada muzyka filmowa
  • W środę 7 listopada pieśni bardów
  • W czwartek 8 listopada dla melomanów
  • W piątek 9 listopada pieśni legionowe

Jeżeli macie własne propozycje to zgłoście je do nas a my zagramy je 13 listopada!

                                                                                 Opiekunowie Szkolnego Radiowęzła

                                                                                                     Klasa 2 tge

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836150
Thursday the 4th. Custom text here