Warsztaty Szkolnego Koła Wolontariatu

Drukuj

Dnia 25 października, z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, Zespół Szkół Zawodowych kolejny raz odwiedziła pani Iwona Mańka, pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. Przeprowadziła w naszej szkole prelekcję i krótkie warsztaty. Opowiadała o swojej pracy w środowisku lokalnym. W spotkaniu uczestniczyła klasa pierwsza technikum i zaproszeni uczniowie z klas zawodowych. Młodzi słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali, słów prelegentki, dotyczącej satysfakcji z pracy stałego wolontariusza, w rodzinach będących w potrzebie.

Prelegentka zachęcała do współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, regularnego odwiedzania rodzin będących w potrzebie, do pracy z dziećmi w świetlicy środowiskowo-terapeutycznej. Wspomniała również o pewnych trudnościach, zagrożeniach a także radości płynącej z podejmowanej pracy socjalnej w ramach stałego wolontariatu. Następnie wzorem ubiegłych lat poprowadziła warsztaty z młodymi słuchaczami.

Uczestnicy spotkania pracowali metodą małych grup. Przewodniczący poszczególnych zespołów z uwagą zostali wysłuchani przez pozostałych. Prelegentka podziękowała w imieniu MOPS-u, za dotychczasową współpracę wolontariuszy zrzeszonych w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz zaprosiła do przeprowadzenia zbliżającej się Świątecznej Zbiórki Żywności, w której co roku biorą udział uczniowie szkoły razem z nauczycielami.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836167
Thursday the 4th. Custom text here