Głośne czytanie w Przedszkolu „Wyspa Szkrabów”

Drukuj

c 328 września 2018, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, uczennice z klas III i IV technikum gastronomicznego wraz z Panią Aleksandrą Binek przygotowały spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Wyspa Szkrabów” w Lublińcu. Głównym celem wizyty było głośne czytanie bajeczki pt.: Jak złapać spadającą gwiazdęHeidi Howarth.

Podczas zajęć dzieci z grupy Muszelek poznały historię niedźwiadka, który czekał
na spadającą gwiazdę, ponieważ chciał wypowiedziećżyczenie. Następnie przedszkolaki uczestniczyły
w zajęciach plastycznych polegających na wykonaniu ilustracji do książki.

Był również czas na gry i zabawy. Na zakończenie cała grupa Muszelek otrzymała w prezencie zakładki do książek, na których znajdowała się krótka informacja skierowana do rodziców

o zaletach głośnego czytania swoim pociechom.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na dzień urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej - 29 września, został ustanowiony w 2001 roku

z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Ten dzień ma zwrócić uwagę, nam dorosłym jak ważne jest czytanie dzieciom. Dzięki głośnemu czytaniu wartościowej i dostosowanej do wieku literatury, wzbogacamy słownictwo, rozbudzamy wyobraźnię najmłodszych oraz wspieramy ich rozwój.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836172
Thursday the 4th. Custom text here