III EDYCJA WARSZTATÓW „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” ROZPOCZĘTA!!!

Drukuj

se 44Grupa Raczków z zaprzyjaźnionego przedszkola „Wyspa szkrabów” w Lublińcu poznała zawód fryzjer. W dniu 30.10.2018 rozpoczęliśmy już III edycję warsztatów „Od smyka do elektryka”. Młodzież ucząca się w zawodzie fryzjer odwiedziła grupę„Raczków” aby podzielić się swoimi wiadomościami i umiejętnościami związanymi z tym zawodem.


Dzięki prowadzeniu zajęć w oparciu o przeczytaną bajkę, zachęcaliśmy najmłodszych do czytania książek. Kamila i Wiktoria z kl. III TGE przeczytały przedszkolakom bajkę o Joasi bawiącej się we fryzjerkę. Marysia, Agata, Justyna, Angelika, Patrycja i Karolina z kl. III wzf pokazały dzieciom szczotki, wałki, nożyczki i wszystkie przybory, które są potrzebne fryzjerowi w jego pracy. Przedszkolaki zapoznały się również z fachowymi czasopismami z zakresu fryzjerstwa. Wśród najmłodszych było ogromne zdziwienie, gdy dowiedzieli się, że są gazety dla fryzjerów. Uczennice opowiedziały o tym, co może każdego spotkać u fryzjera i pokazały jak się kręci na włosach loki i nakłada farbę. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość zostać uczesane przez młodych fryzjerów. Było zaplatanie warkoczy, warkoczyków, czesanie końskich ogonów i kucyków… oraz zachwycone buzie małych modelek. Nawet chłopcy zachęceni pięknymi fryzurami swoich koleżanek poprosili o wymodelowanie włosów. Dzieci tworzyły również fryzury na papierze dzięki przygotowanym do kolorowania i wyklejania szkicom. Wszyscy doskonale się bawili, zarówno starsi jak i młodsi orzekli zgodnie, że jeszcze się spotkamy na innych warsztatach. Ciekawe, jaki tym razem zaprezentujemy zawód…?

Serdeczne podziękowania składamy Pani Katarzynie Niewiadomskiej, właścicielce Studia Fryzur z Lublińca, która już trzeci rok z rzędu wspomaga nas wszystkimi kosmetykami
i akcesoriami, które uczniowie mogą wykorzystać podczas warsztatów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836277
Thursday the 4th. Custom text here