13 grudnia w Katowicach…

Drukuj

II etap XXIV edycji ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948’’ rozegrano 13 grudnia w XV LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Katowicach. Wśród prawie setki piszących, najlepszych w rejonie, była Natalia Ewangelista, uczennica kl. 2 fs. Warto dodać, że tylko 5 uczniów ZSZ z całego kraju wystąpiło w tym etapie.

Natalia interesuje się historią II wojny światowej a w tym konkursie potrzebna jest wiedza z wielu dziedzin historii. Motywem wiodącym w teście II etapu były zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego.

            Stres udzielił się większości piszącym test, kiedy organizatorzy poprosili o pozostawienie w szatni plecaków wraz z telefonami. 90 minut bez telefonów… to dopiero wyzwanie.

Czekamy na wyniki z niepokojem, bo nikt z wychodzących nie był pewny swoich odpowiedzi.

Opiekun:

W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836229
Thursday the 4th. Custom text here