Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności

Drukuj

z 2W dniach 30.11./01.12.2018r., jak każdego roku, Szkolne Koło Wolontariatu pomagało w zorganizowaniu Świątecznej Zbiórki Żywności w sklepie Biedronka, przy ul. Powstańców Śląskich 56 w Lublińcu.

Młodzież naszej szkoły razem z nauczycielami bardzo chętnie włączyła się do tej lokalnej akcji. Zachęcała klientów sklepu do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Produkty zebrane przed świętami trafiają do nich za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych, w Lublińcu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zebrana przez dwa dni żywność trafiła do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Wsparcie otrzymali również uczniowie naszej szkoły, będący w trudnej sytuacji materialnej. Żywność została przekazana do lublinieckich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, szkół, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

W akcji wzięło udział 37 osób, które chętnie poświęciły swój wolny czas na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Cieszy fakt, że z roku na rok coraz więcej uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych, uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej, stając się przez to coraz bardziej wrażliwymi na biedę i ubóstwo w swoim środowisku.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836194
Thursday the 4th. Custom text here