XX Wspólne Kolędowanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Drukuj

kkDnia 12.12.2018r., Natalia Ordon reprezentowała Zespół Szkół Zawodowych podczas Jubileuszowego XX Wspólnego Kolędowania, w Ośrodku Szkolno – Opiekuńczym im. Karola Mańki w Lublińcu. Zaśpiewała piosenkę świąteczną zespołu Blue Cafe – „Święta w nas”. Na gitarze akompaniował jej mgr Adam Pietryga. Utwór bardzo spodobał się zaproszonym gościom i uczestnikom kolędowania. Tak dzieli się swoimi wspomnieniami Natalia z tego integracyjnego spotkania: „To wspólne kolędowanie było dla mnie wyjątkowym doświadczeniem.

Wokół panowała niezwykle życzliwa atmosfera, wielu gości chętnie podejmowało rozmowę. Piękne wspólne kolędowanie, wyjątkowe występy artystyczne, wokoło było mnóstwo dzieci przebranych za aniołki. Najbardziej urzekło mnie to, z jak wielką pasją, zapałem, chęcią i radością, brały udział w występach, nie tylko dzieci z przedszkola, ale przede wszystkim podopieczni Domów Pomocy Społecznej i ośrodków specjalnych. Nie brakowało im chęci i talentu, niepełnosprawność nie stanowiła dla nich przeszkody, występowały również osoby niesłyszące. To spotkanie nauczyło mnie, że nie należy się poddawać, bo każdą barierę można przekroczyć. Potrzeba tylko odrobiny wiary i wsparcia „aniołów”, a jest ich wielu pośród nas. Są to osoby, które wspierają nas na co dzień – rodzice, dziadkowie, rodzina, nauczyciele, przyjaciele. Doceńmy to i cieszmy się, że są z nami, bo szczególnie w święta nikt nie powinien być sam”.

Patronat nad tą uroczystością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego oraz zespół Golec uOrkiestra. Występom uczestników towarzyszyła wspaniała choreografia i piękne stroje. Wspólne kolędowanie to również finał XX – Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, których wystawę mogliśmy oglądać w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu. Wśród nagrodzonych szopek znalazły się również wyróżnione przez artystów zespołu Golec uOrkiestra, którzy przesłali uczestnikom kolędowania specjalne życzenia.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836290
Thursday the 4th. Custom text here