Przekazaliśmy ubrania dla najuboższych Pomoc mile widziana!!!!!!!!!!!!!!

Drukuj

m (1) m (2)Zima w pełni, temperatura spada coraz niżej, jej skutki najbardziej odczuwają samotni, starsi, bezdomni. Dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę odzieży. Kolejny raz przekazaliśmy ubrania i obuwie dla mieszkańców Domu dla Najuboższych „Markot” z Kokotka. Obecnie w budynku, który pełni funkcję lublinieckiej noclegowni, przebywa około 40 bezdomnych, samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Ludziom tym, w miarę naszych możliwości, udzielamy wsparcia.

Przez cały rok wolontariusze zbierają i przekazują ubrania, obuwie, rzeczy codziennego użytku dla ludzi, którzy, często prosto z ulicy, bez środków do życia, są przywożeni do Kokotka.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 wsparliśmy również Dom Pomocy Społecznej - Dom Kombatanta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Klub Seniora. Jest to możliwe, dzięki ludziom dobrej woli, często ubrania przynoszą do szkoły nasi absolwenci.

Jeżeli masz w domu ubrania, rzeczy codziennego użytku w dobrym stanie, które zalegają w szafie i są Ci niepotrzebne, którymi możesz i chcesz podzielić się z ubogimi, możesz przynieść je do biblioteki szkolnej lub do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu. Każda tego typu pomoc będzie mile widziana.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377086
Thursday the 19th. Custom text here