„Dzień Rogalika” w przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu.

Drukuj

dr 130 stycznia 2019 razem z dziećmi z przedszkola Wyspa Szkrabów obchodziliśmy nietypowe święto cukierników - „Dzień Rogalika”. Święto „księżycowych bułeczek” stało się również pretekstem do wysłuchania tekstu bajki Wandy Chotomskiej „O rogaliku, który chciał zostać księżycem”.


Uczennice klasy III Tg oraz ich koleżanka z klasy I wf przeczytały mądrą opowieść
o marzeniach uczącą, że nawet te z pozoru nierealne, jeśli bardzo ich pragniemy potrafią się spełnić.

Dzięki bajeczce dzieci mogły także dowiedzieć się, gdzie wypieka się rogaliki i jak nazywa się osoba, która pracuje w piekarni. Kulminacyjnym momentem spotkania było wykonanie przez przedszkolaków słodkich rogalików z ciasta francuskiego nadziewanych czekoladą, jabłuszkiem czy marmoladą. Zawijanie rogalików sprawiło dzieciom mnóstwo radości
i śmiechu. Mamy nadzieję, że równie dobrze im smakowały na podwieczorek.

Dziękujemy Pani Ewie Świerc Dyrektor przedszkola oraz wychowawczyniom za życzliwe przyjęcie i już szykujemy się do następnego spotkania.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1650674
Wednesday the 26th. Custom text here