WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” W GRUPIE RACZKÓW ZAWÓD SPRZEDAWCA

Drukuj

s 1W dniu 1 marca 2019 grupa „Raczków” z przedszkola „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu miała możliwość poznać zawód sprzedawca. Były to już drugie warsztaty w roku szkolnym 2018/2019 realizowane w ramach innowacji „Od Smyka do elektryka”. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą w „zawodowe memo” dzięki której przybliżyliśmy przedszkolakom rodzaje zawodów i związane z nimi produkty, symbole i skojarzenia. Kamila z klasy III TG oraz Angelika z klasy I wf przeczytały bajkę o Loli, która bawiła się z kolegami w sklep. Przedszkolaki opowiadały o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych z robieniem zakupów w różnych sklepach.

Przybliżyliśmy im rodzaj pracy wykonywanej przez sprzedawców w sklepach z różnym rodzajem asortymentu. Dzieci korzystały z prawdziwej kasy fiskalnej – najbardziej podobała im się zabawa, kto „nabije” najdłuższy paragon. Kamila z Wiktorią sprawnie obsługiwały kasę, umiejętnie instruując maluchy, gdzie jaki przycisnąć muszą przycisk aby wydrukować paragon. Przedszkolaki mogły używać metkownicy do automatycznego przyklejania kartki z ceną do towaru, w której obsłudze pomagały Wiktoria i Asia z klasy III TG. Po tych zajęciach każdy misiek, samochodzik, lalka a nawet podłoga miały swoją cenę. Wszyscy wspaniale się bawili metkując zabawki, ubrania, rączki, a nawet buzie kolegów. Uczennice z humorem i ogromną cierpliwością pomagały im w tej zabawie. Angelika z klasy I wf pokazała dzieciom jak się bezpiecznie używać metkownicy igłowej i cierpliwie metkowała wszystkie ubranka i zabawki przyniesione przez dzieci. Omawiając rolę i rodzaje pieniędzy pokazaliśmy przedszkolakom kasetkę na pieniądze oraz tester banknotów, dzięki któremu mogły zobaczyć jak wyglądają prawdziwe pieniądze w podświetleniu i w świetle ultrafioletowym, jakie mają symbole i charakterystyczne znaki. Po zabawie i nauce, był również czas na wytchnienie podczas wspólnego kolorowania obrazków związanych z zakupami, sklepem i zawodem sprzedawca. Zajęcia były bardzo ekscytujące i radosne, a Raczki oraz nasze uczennice już czekają na kolejne warsztaty.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1650694
Wednesday the 26th. Custom text here