Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Drukuj

pck oW dniu 24 kwietnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu wzięli udział

w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po raz pierwszy szkołę reprezentowali uczniowie klasy I TGE w składzie: Dawid Przonka, Maciej Wołowczyk, Piotr Kampczyk, Kamil Czudaj, Michał Sojka.

Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na pięciu pozorowanych scenkach zadaniem uczniów była pomoc w takich sytuacjach jak: amputacja urazowa, utrata przytomności przez kobietę ciężarną, powieszenie, atak nożownika, zderzenie quada z rowerzystą, rana z ciałem obcym itp. Mistrzostwa były debiutem naszej drużyny. Serdecznie gratulujemy udziału!

Opiekun drużyny: Joanna Kansy

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836286
Thursday the 4th. Custom text here