XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

Drukuj

j 2W dniach 1-3.04.2019r uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lublińcu Ewelina Jankowska i Jakub Mięsowski zostali laureatami finału XXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu zajmując odpowiednio4 i 6 lokatę w kraju.


Temat przewodni turnieju ,,Rzemiosło naszą przyszłością " okazał się dla uczestników dużym wyzwaniem. W pierwszym dniu zmagań konkursowych/1.04.2019r/ odbył się etap teoretyczny - test. Następnego dnia /2.04.2019r / uczniowie rywalizowali w ramach etapu praktycznego w Piekarni Kibało we Wrocławiu.W ramach zmagań konkursowych uczniowie mieli uformować w ciągu 5 minut jak największą ilość rogalików wyborowych, mając do dyspozycji dowolną ilość kęsów ciasta pszennego wyborowego, wykonać okolicznościowy chleb o masie do 2kg, ciasta półcukierniczego uformować chałkę turecką, chałkę żydowską, 6 bułek po 2 z każdego rodzaju /kajzerka, solanka, małgorzatka/ oraz dowolny wyrób ozdobny z ciasta półcukierniczego. W ramach trzyletniego cyklu kształcenia uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu w Piekarni Łubowski w Lublińcu pod opieką Mistrza Pana Michała Łubowskiego.
Zagadnienia do etapu teoretycznego uczniowie opracowywali pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pani Haliny Hońca. Opiekę nad uczniami w czasie 3 dniowego wyjazdu do Wrocławia pełnił nauczyciel Pan Jarosław Jassak.
Gratulujemy uczniom tak wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1836276
Thursday the 4th. Custom text here