Przepyszne muffinki i prezentacja zawodów: piekarz, cukiernik i kucharz w przedszkolu „Wyspa szkrabów”.

Drukuj

e 20W piątek 24.05.2019 odwiedziliśmy grupę „Raczków” w Przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu, aby opowiedzieć im o sekretach zawodu piekarza, cukiernika i kucharza. Wojtek, Dominika i Roksana z kl. II TG przeczytali przedszkolakom bajkę w której miś i żółw piekli pyszne ciastka. Opowiedzieliśmy dzieciom o tym jak nazywają się zawody, dzięki którym możemy zjeść pyszne bułki, chleb, ciasteczka i obiad.

Przedszkolaki miały możliwość przymierzyć czapkę kucharską i strój kucharza oraz przygotować ciasto na muffinki, według specjalnie dla nich przygotowanego obrazkowego przepisu. Karolina, Dominika, Roksana i Kamil z kl. II TG pomogły w przygotowaniu ciasta i przelaniu go do foremek. Krystyna i Dominika z kl. II TG przygotowały czekoladową polewę do muffinek, którą dzieci ozdobiły różnymi posypkami, orzeszkami, wiórkami kokosowymi i wszystkim, co maluchom smakuje najbardziej. W oczekiwaniu na upieczenie babeczek „Raczki” kolorowały specjalnie przygotowane kolorowanki związane z dzisiejszymi zajęciami. Na zakończenie przedszkolaki potrafiły powiedzieć co robi cukiernik, piekarz i kucharz oraz dlaczego nie można pomylić składników w przepisie kulinarnym. Dzięki wyposażeniu naszej szkolnej pracowni gastronomicznej, mogliśmy pokazać dzieciom stroje używane przez piekarzy i kucharzy(m.in. bardzo popularne wśród maluchów czapki kucharskie), foremki, mikser, łopatki, łyżki, miski i wszystko to, co jest potrzebne do przygotowania pysznych muffinek. Wszyscy doskonale się bawili, zarówno mali jak i duzi wiele się nauczyli podczas tych zajęć.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377085
Thursday the 19th. Custom text here