Nabożeństwo majowe w „Klubie Seniora”.

Drukuj

m 1Odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisujące się w krajobraz Polski, w maju, miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nabożeństwa majowe – w Polsce od 1838r., wprowadzone przez jezuitów w Tarnopolu, odprawiane później w Warszawie, w Kościele św. Krzyża, Krakowie, Płocku, Nowym Sączu, Lwowie i Włocławku. Dzisiaj również w Lublińcu – między innymi w „Klubie Seniora”, ze starszymi i młodzieżą.

Podtrzymując tą piękną tradycję, dnia 30 maja, kolejny już raz młodzież z Technikum nr 3 i Szkoły Branżowej, udała się do Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora”, na wspólną modlitwę i śpiew, za wstawiennictwem Maryi – w przeróżnych intencjach. Po krótkiej katechezie o początkach tego nabożeństwa, przy akompaniamencie gitary zaśpiewaliśmy pieśni religijne – „Była Cicha i Piękna jak wiosna”, „Maryjo Śliczna Pani”, modliliśmy się Litanią do Matki Boga i ludzi, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przygotowaną przez mgr Jolantę Bombę. Na koniec spotkania zaśpiewaliśmy „Jest zakątek na tej ziemi”, oraz piosenkę „Pomódl się Miriam”. Podzieliliśmy się zebranymi czasopismami religijnymi. Były słowa pełne życzliwości, odkrywanie miłości Boga obecnego w drugim człowieku, radość ze wspólnie spędzonego czasu, zaproszenie na kolejne spotkanie - tym razem w czerwcu, na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W spotkaniu uczestniczyli: Dominika Klosok, Monika Lempa, Karolina Budzik, Natalia Ordon, Mateusz Styczyrz, Angelika Halama. Oto co piszą o tym majowym modlitewnym spotkaniu:

„Było to bardzo ciekawe spotkanie, na którym wspólnie z seniorami mogliśmy się pomodlić i pośpiewać. Seniorzy oraz pracownicy byli bardzo wdzięczni za to spotkanie i czekają na następne”. (Dominika)

„W Klubie Seniora było fajnie, mogłam wspomnieć moich dziadków i zobaczyć uśmiech na ich twarzy, gdy przyszliśmy”. (Monika)

„Spotkanie było dla mnie miłym zaskoczeniem. Gdy zobaczyłem tych ludzi pojawił mi się uśmiech na twarzy. Byłem zadowolony, że mogłem również coś dla nich zrobić i być obecnym na modlitwie”. (Mateusz)

„Chciałabym podziękować za to, że mogłam spędzić czas z tymi wspaniałymi, otwartymi na modlitwę, wspólny śpiew i rozmowę osobami. Ten dzień pozostanie na długo w mojej pamięci, dzięki uśmiechniętym twarzom tych ludzi!”. (Angelika)

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377070
Thursday the 19th. Custom text here