Narodowe czytanie z Biblioteką Pedagogiczną w Lublińcu

Drukuj

nc sz 12Dnia 6 września 2019 uczniowie klasy I Ta i III Tg/e wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2019 zorganizowanym w naszej szkole przez nauczycieli bibliotekarzy Panią Katarzynę Stemarowicz i Aleksandrę Binek we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie – filia w Lublińcu.

W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Na liście spośród stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta Para Prezydencka wybrała osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie: Dobrą panią – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynkę – Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza, Orkę – Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego, Sachem – Henryka Sienkiewicza, Sawę (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

Do czytania zaproszeni zostali: Pani Olimpia Zielińska kierownik Biblioteki Pedagogicznej
w Lublińcu,
nauczyciel ZSZ Pan Adam Pietryga oraz uczniowie Adrian Michalski z klasy
III Tg i Bartosz Nocoń z klasy I Ta. Podczas spotkania odczytana została nowela Stefana Żeromskiego Rozdziobią nas kruki, wrony…,
Marii Konopnickiej Dym oraz Elizy Orzeszkowej Dobra pani. Całość uświetniła piękna wystawa przygotowana przez Panią Małgorzatę Goindę – bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie – filia w Lublińcu, którą będzie można obejrzeć w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2160988
Tuesday the 26th. Custom text here