Pisali trudny test i pojechali do Warszawy…

Drukuj

t 3W poniedziałek 9 września 2019r. test wiedzy zorganizowany przez Klub Garnizonowy JWK w Lublińcu ,,Nasz bohater” pisali Kajetan Dziuk i Szymon Tyczyński. W nagrodę za udział uczniowie pojechali do Warszawy, aby wziąć udział w obchodach Dnia Weterana. Laureaci i zwycięzcy odebrali z rąk zastępcy dowódcy JWK w Lublińcu upominki i nagrody. Wszyscy zaproszeni obejrzeli fragment spektaklu pt. „Dzieci Ireny”, który poruszył swoim wykonaniem i treścią całą widownię.

Momentem szczególnym było wręczenie przez młodych artystów z lublinieckich szkół kwiatów i pamiątkowych albumów licznie przybyłym kombatantom reprezentujących bataliony bojowe Powstania Warszawskiego. Po uroczystym obiedzie Szymon i Kajetan długo rozmawiali z weteranami walk o niepodległej Polsce i robili zdjęcia z uczestnikami tego niecodziennego spotkania. Wśród zaproszonych gości byli oficerowie współczesnych jednostek specjalnych. Zapraszam chętnych uczniów do wczytania się w materiał obejmujący swoim zakresem historię Powstania Warszawskiego i walczących w nim oddziałów specjalnych AK oraz historię JWK w Lublińcu. Kolejny etap zmagań za rok - we wrześniu.

Opiekun: W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156317
Wednesday the 20th. Custom text here