JUBILEUSZ PCK

Drukuj

pckZ okazji 100 rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się, w dniu 19 września, uroczysta gala z udziałem przedstawicieli władz Okręgu PCK w Katowicach, władz samorządowych oraz wielu zaproszonych gości.

Wprowadzenie Pocztu Sztandarowego i odśpiewanie hymnu Czerwonego Krzyża rozpoczęło uroczystość ( w składzie pocztu jako asysta stanęły uczennice klasy 3 fs ).

Wysoki poziom artystyczny zapewnili artyści Teatru Po Pracy, którzy za swój występ zebrali zasłużone brawa.

Prezes ZR PCK w Lublińcu, Czesław Gansiniec, w swoim wystąpieniu odniósł się do ofiarnej pracy wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego zasłużeni działacze otrzymali z rąk prezesa medal 100 lecia PCK w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża.

Następnie pamiątkowe dyplomy i statuetki wręczono pozostałym pedagogom, działaczom i firmom wspierającym PCK.

Ostatnim, wyróżnionym przez Prezesa Śląskiego okręgu PCK Adama Przywarę oraz samorządowców, był pan Czesław Gansiniec. Wspólnie odśpiewano prezesowi i organizacji STO LAT. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek a rozmowom i wspomnieniom nie było końca…

Pragnę podziękować dyrektorom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy wspierali mnie w działalności czerwonokrzyskiej. Medal, który otrzymałem jest udziałem nas wszystkich.

Opiekun SK PCK

Wojciech Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161014
Tuesday the 26th. Custom text here