Bili rekord z WOŚP

Drukuj

img 4095Środa 16 października upłynęła pod znakiem Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Tradycyjnie już z tej okazji WOŚP w całej Polsce zorganizowała bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować.

W ten sposób głównie w szkołach popularyzuje się wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Do akcji przyłączyła się także młodzież z naszej szkoły, którą reprezentowali uczniowie klasy II technikum: Dawid Przonka, Kamil Czudaj, Michał Sojka, Piotr Kampczyk, Maciej Wołowczyk. Punktualnie w samo południe na lublinieckim rynku rozpoczęła się wielka akcja resuscytacyjna.

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy zostało zainicjowana w 2013 roku, kiedy to uchwalono Dzień Przywracania Czynności Serca. W pierwszej edycji udział wzięło 83 111 osób z 1132 instytucji. W ubiegłym roku rekord biło 116 342 uczestników z 1142 instytucji. Do udziału we wczorajszej, siódmej już edycji zgłosiło się jeszcze więcej osób, bo aż 144 466!

                                                                                                   Opiekun SK PCK

                                                                                                      W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161170
Tuesday the 26th. Custom text here