XIII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego „Lata 20... Lata 30...”

Drukuj

10 23 października 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. To już trzynasty raz, gdy mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów ze szkół z Lublińca i okolicznych miast. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu dziesiątki uczestników walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego. Dzięki tej długiej tradycji udało się odkryć wiele talentów i stworzyć możliwości rozwoju dla uczniów kształcących się w tym zawodzie – mówi Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Tematem tegorocznej edycji były „Lata 20... Lata 30...”. To wyjątkowy okres nie tylko w polskiej historii, ale w całej kulturze europejskiej, która odradzała się po kataklizmie I wojny światowej. Polska po 123 latach odzyskuje niepodległość, a polska kultura stara się nadrobić zaległości wywołane zaborami. Polacy nie tylko naśladowali modę zachodniej Europy, ale także ją tworzyli – przykładem może być postać fryzjera Antoniego Cierplikowskiego. Antoni Cierplikowski czesał wszystkie najważniejsze aktorki swego pokolenia. Zajmował się włosami wszystkich, którzy liczyli się w dwudziestoleciu międzywojennym. "Król fryzjerów i fryzjer królów” - tak mówiono o Antonim Cierplikowskim, który na świecie znany był, jako Antoine. Czesał królowe i najsłynniejsze artystki swoich czasów m.in. Marlenę Dietrich, Gretę Garbo, Polę Negri, Brigitte Bardot czy Edith Piaf.

Uczniowie biorący udział w konkursie przypomnieli fryzjerskie trendy dwudziestolecia Repertuar Hanki Ordonówny, Heleny Grossównej, otoczenie znanych z lat 20 – 30 -tych m.in.: Marleny Dietrich, Jean Harlow oraz dzieła młodych fryzjerów biorących udział w konkursie pozwolił przenieść się do tamtych wspaniałych lat.

Do pracy w komisji konkursowej zaproszeni zostali: Anna Kołtuńska – przewodnicząca komisji, Anna Niedurny oraz Magdalena Janusz.

Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz atrakcyjne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Markę L’Oréal, Paulinę i Macieja Śnioch - „4HAIR” Dystrybucja Artykułów Fryzjerskich z Częstochowy.

Zwycięzcą XIII Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego został Patryk Bonk z Wieloprofilowego Zespołu Szkół z Tarnowskich Gór. Laureat pierwszego miejsca otrzymał: Puchar Starosty Lublinieckiego, ufundowany przez Starostę Lublinieckiego telewizor, prostownicę firmy MOOSER ufundowaną przez Panią Annę Kołtuńską; zestaw kosmetyków ufundowany przez Paulinę i Macieja Śnioch - „4HAIR”: zestaw kosmetyków MATRIX; zestaw ufundowany przez Euro-fryz z Łodzi; zestaw książek ufundowanych przez Zuzannę Sumirską Wydawnictwo SUZI.

Zdobywczynią 2 miejsca została Oliwia Picz uczennica ZSZ w Lublińcu. Nagrodą za zdobycie 2 miejsca były: słuchawki bezprzewodowe ufundowane przez Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu, kosmetyki do pielęgnacji i stylingu włosów marki FARMAGAN ufundowane przez Panią Annę Kołtuńską; zestaw kosmetyków ufundowany przez Paulinę i Macieja Śnioch - „4HAIR”: zestaw kosmetyków MATRIX; zestaw ufundowany przez Euro-fryz z Łodzi, zestaw książek ufundowany przez Zuzannę Sumirską Wydawnictwo SUZI.

Zdobywczynią 3 miejsca została Natalia Dyngus z Zespołu Szkół nr2 im. Ks. J. Długosza z Kłobucka. Nagrodą za zdobycie 3 miejsca była: kosmetyki do pielęgnacji i stylingu włosów marki FARMAGAN ufundowane przez Panią Annę Kołtuńską; zestaw kosmetyków ufundowany przez Paulinę i Macieja Śnioch - „4HAIR” oraz zestaw książek ufundowany przez Zuzannę Sumirską Wydawnictwo SUZI.

Oczekiwania na wyniki konkursu wszystkim zaproszonym gościom umilał występ muzyczny uczennicy Natalii Ordon w repertuarze z lat 20-tych i 30-tych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu dalszych sukcesów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161012
Tuesday the 26th. Custom text here