RÓŻANIEC Z OJCEM ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

Drukuj
1 3Wolontariusze razem z podopiecznymi Klubu Seniora modlili się za zmarłych.
„Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”. (Święty Jan Paweł II)
 
Dnia 31 października, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, gdy większość z nas odwiedza cmentarze i groby swoich bliskich zmarłych, kolejny raz odwiedziliśmy podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Klubu Seniora w Lublińcu.

Okazją do spotkania było odprawiane w Kościele w październiku nabożeństwo różańcowe. Przedstawiliśmy seniorom montaż słowno-muzyczny „Różaniec z Janem Pawłem II” i zaprosiliśmy ich do wspólnej modlitwy.

Razem zaśpiewaliśmy pieśni i piosenki religijne: „Bóg tak umiłował świat”, „Dotknij Panie moich oczu”, „Modlitwa” – Bułata Okudżawy, „Królowa z Jasnej Góry” z repertuaru Eleni. Odmawialiśmy tajemnice chwalebne w intencji zmarłych. Była krótka katecheza na temat znaczenia różańca w życiu Jana Pawła II. Przed każdą dziesiątką słuchaliśmy rozważań i tekstów Pisma Świętego, które czytały Monika i Karolina. Zobaczyliśmy ciekawą prezentację multimedialną, związaną z życiem Świętego Jana Pawła II. Po spotkaniu zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę Jana Pawła II „Góralu czy ci nie żal?”.

Na zakończenie spotkania, przekazaliśmy na rzecz biblioteki Klubu, książki o tematyce religijnej. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania. Wizyty w Klubie sprzyjają integracji naszej młodzieży z osobami starszymi, samotnymi i chorymi. Lekcją ważnych wartości w życiu człowieka, katechezą, która polega na wzajemnym ubogacaniu się wyznawaną wiarą. W spotkaniu udział wzięli: Karolina Budzik, Monika Lempa, Wiktoria Matusik, Błażej Naporowski, Hania Kazuch i Wiktoria Michalska. Na gitarach akompaniowali Damian Kuboś i Adam Pietryga.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161166
Tuesday the 26th. Custom text here