EUROELEKTRA - edycja 2019/2020

Drukuj

euroelek

Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich z siedzibą w Warszawie. W dniu 07.11.2019r. odbył się w naszej szkole etap szkolny XXII OLIMPIADY WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ "EUROELEKTRA", w elektrycznej grupie tematycznej. W etapie tym uczestniczyli uczniowie klasy 3 i 2 Technikum elektrycznego w liczbie 15 uczniów.


Do rozwiązania uczniowie mieli zestaw 16 zadań testowych z elektrotechniki, opracowany przez Komitet Główny Olimpiady "Euroelektra". Podczas zawodów uczniowie udzielali odpowiedzi na przygotowanych kartach odpowiedzi, a na osobnych kartkach zamieszczali uzasadnienia tych odpowiedzi. Mieli na to 120 minut.


Uczniowie biorący udział w tej Olimpiadzie, sprawdzili swoją dotychczas zdobytą wiedzę z elektrotechniki oraz musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza zakres programu nauczania.
Uczniowie, którzy zakwalifikują się do zawodów II stopnia - okręgowych, będą w nich uczestniczyć 07.01.2020 roku.


opracował mgr inż. Marek Malitowski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161180
Tuesday the 26th. Custom text here