Występ na X Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej

Drukuj

1 1„Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą”. (Św. Jan Paweł II)
Dnia 16.10.2019r., kolejny już raz, odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Okazją do spotkania z mieszkańcami był organizowany co roku X Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej, w którym uczestniczyło sześć zespołów z Domów Pomocy Społecznej. Na scenie Kombatanta występowały osoby starsze, chore i niepełnosprawne.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaśpiewaliśmy piosenki: „Strażnik raju”, „Duszo ma Pana chwal”, „Bóg tak Umiłował świat” oraz „Dotknij Panie moich oczu”, „Modlitwa”- Bułata Okudżawy, „Góralu, czy ci nie żal?”. Nasz występ spodobał się słuchającym, którzy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu. W festiwalu wzięli udział: Lena Gembała, Wiktoria Matusik, Hanna Kazuch, Sandra Kolasińska, Wiktoria Michalska. Wokalistom akompaniowali: na skrzypcach Magdalena Stemarowicz, na gitarach: Damian Kuboś i Adam Pietryga. Występ zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu.

Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej to dla nas bardzo cenny czas wspólnej modlitwy, spotkania z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, możliwość dzielenia się przeżywaną wiarą, mimo choroby i niepełnosprawności. To wzajemne wewnętrzne ubogacanie się poprzez muzykę i śpiew w uwielbianiu Pana Boga.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161214
Tuesday the 26th. Custom text here