Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej po raz kolejny w ZSZ!

Drukuj

1 (2)To już jedenasta edycja projektu Nowe Horyzonty Edukacji w naszej szkole! Znów odwiedzamy częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja”, by uczestniczyć w projekcjach wartościowych filmów, stanowiących inspirację o rozmowy z uczniami o ważnych problemach współczesności.

W październiku był to ciekawy dokument Anny Zameckiej, który pokazywał życie nastoletniej Oli w kontekście jej życia rodzinnego i opieki nad bratem, dotkniętym spektrum autyzmu. W listopadzie zobaczymy oskarowy film „Green book”, który porusza problem segregacji rasowej i nietolerancji. W kontekście tych filmów młodzież może spojrzeć na istotne problemy współczesności, zastanowić się nad rolą tych spraw w naszym codziennym życiu oraz jak kino i sztuka poruszają „trudne tematy” i wpływają przez to na rzeczywistość. Edukacja filmowa od lat odgrywa ważną rolę w kształtowaniu postaw naszych uczniów. Dziękuję młodzieży, biorącej udział w projekcie za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun – Sławomir Domański.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161031
Tuesday the 26th. Custom text here