,,Wykorzystanie rekonstrukcji historycznych w dydaktyce przedmiotów humanistycznych”

Drukuj

Częstochowski WOM gościł nauczycieli humanistów wraz z uczniami na konferencji pod tytułem ,,Wykorzystanie rekonstrukcji historycznych w dydaktyce przedmiotów humanistycznych” . Tematyka interesująca, zawierała min. zagadnienia:

- Szkoła miejscem wprowadzenia uczniów w świat wartości,

- Rekonstrukcje historyczne dotyczące wydarzeń I i II wojny światowej na Górze Opatowskiej k. Kłobucka,

- Łącząc pokolenia poprzez żywe lekcje historii Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha służy innym,

- Wykorzystanie filmów historycznych w edukacji przedmiotów humanistycznych - Elżbieta Straszak.

Prezentacja wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Rekonstruktorów Historii Helle Berg w Opatowie oraz Muzeum 303 w Napoleonie zakończyły konferencję. .

Naszą szkołę wraz z opiekunem panem Wojciechem Majewskim reprezentowali : Kajetan Dziuk kl. 2 Tge, Kamil Mańka i Patryk Matachowski z kl. 2 mps oraz Mikołaj Szulc z kl. 2 ws. Jak podsumowali po wyjściu ,, z filmem, nawet we fragmencie, lekcja może wyglądać ciekawiej”.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161024
Tuesday the 26th. Custom text here