Spotkanie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu

Drukuj

11Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, dnia 04.11.2019r., gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w warsztatach dotyczących istoty wolontariatu w środowisku lokalnym. Młodzież miała okazję zapoznać się z realnymi potrzebami oraz formami ich rozwiązywania. Czym jest wolontariat? Jaką pełni rolę? Co daje młodemu człowiekowi? Gdzie w Lublińcu i okolicach można podjąć pracę w wolontariacie.

Uczniowie wysłuchali ciekawego świadectwa o początkach pracy jako wolontariusza jednej z prelegentek w Domu Pomocy Społecznej „Zameczek”. Uczniowie opowiadali o swoim zaangażowaniu w szkolnym wolontariacie, począwszy od Świątecznej Zbiórki Żywności, poprzez Szlachetną Paczkę, Kampanię Społeczną „Twoje Tak ma Znaczenie”, projekt „Pasja Czytania” realizowanym w lublinieckim zakładzie karnym. Zbiórki karmy dla zwierząt, ubrań dla bezdomnych, czytanie bajek dzieciom, organizowanie kiermaszów, to przykłady pracy, w którą angażuje się młodzież Zespołu Szkół Zawodowych.

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka i lubisz nieść bezinteresowną pomoc potrzebującemu człowiekowi, troszczyć się o zwierzęta, zapraszamy Cię do zaangażowania się w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161030
Tuesday the 26th. Custom text here