Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności 2019

Drukuj

2W dniach 29 – 30 listopada 2019r., jak każdego roku, Szkolne Koło Wolontariatu pomagało w zorganizowaniu Świątecznej Zbiórki Żywności w sklepie Biedronka, przy ul. Powstańców Śląskich 56 w Lublińcu. Młodzież naszej szkoły razem z nauczycielami bardzo chętnie włączyła się do tej lokalnej akcji. Zachęcała klientów sklepu do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Produkty zebrane przed świętami trafiają do nich za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych, w Lublińcu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zbierana przez dwa dni żywność trafi do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Wsparcie otrzymają również uczniowie naszej szkoły, będący w trudnej sytuacji materialnej. Zostanie przekazana do lublinieckich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, szkół, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar, Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

W akcji wzięło udział 30 uczniów i 9 nauczycieli, którzy chętnie poświęcili swój wolny czas na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Cieszy fakt, że z roku na rok coraz więcej uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych bezinteresownie uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej, stając się przez to coraz bardziej wrażliwymi na biedę i ubóstwo w swoim środowisku.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156718
Thursday the 21st. Custom text here