Wycieczka do Elektrowni Rybnik

Drukuj

1 1W środę 11 grudnia, uczniowie pierwszej klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 kształcący się w zawodzie elektryk oraz uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik elektryk zwiedzali elektrownię w Rybniku. Rybnicka elektrownia jest elektrownią kondensacyjną i blokową o znaczeniu systemowym.

Podstawowa działalność zakładu to wytwarzanie energii elektrycznej na potrzeby Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Obecnie elektrownia posiada moc osiągalną rzędu 1800 MW zainstalowanych w ośmiu blokach i jest największą elektrownią na Górnym Śląsku, a tym samym należy do grona największych elektrowni systemowych w Polsce. Właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku jest PGE Energia Ciepła. Podczas zwiedzania uczniowie poznali budowę i zasady funkcjonowania elektrowni w systemie energetycznym. Uczestnicy wycieczki mogli prześledzić cały proces wytwarzania energii, zasady oczyszczania spalin i sposoby zagospodarowania odpadów energetycznych. Młodzież oglądała generatory, turbozespoły, chłodnie kominowe i inne urządzenia związane z procesem wytwarzania energii elektrycznej. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie dyspozytorni jednego z bloków energetycznych. Wycieczka była dla uczniów nowym, interesującym doświadczeniem i umożliwiła im wzbogacenie wiedzy teoretycznej o wiedzę praktyczną.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156767
Thursday the 21st. Custom text here